JAK JSEM NEOBUL SVÉ DĚTI (od: Martin Vala) Bobux Outback Boot Toffee

Bobux Outback Boot Toffee

 

Bobux Outback Boot - Toffee

 

Pro podzimní období jsme u čtyřletého syna zvolili model Bobux Outback Boot. Tvarově jeho chodidlo odpovídá typu B, dle škály ShapeSign a Bobux je naší osvědčenou značkou. Předchozí zkušenosti s modely Blaze byly skvělé, ale chtěli jsme letos zkusit celokožený model.


Svršek boty je z na první pohled kvalitní hladké kůže, na zevní straně v oblasti hlezna s pružnou gumovou vsadkou a z vnitřní strany se zapínáním na zip. Díly jsou jednoduchého střihu bez členitých prvků či přechodů, šití je jemným dvouřadým stehem v barvě kůže. V horní části předního a zadního dílu jsou poutka, která spíš místo funkčního významu působí jako vkusné designové prvky. Podešev je medové barvy, tužší, ale s ohledem na věk a pohybovou zdatnost dítěte zcela optimální. Dezén podešve je tvarově typický pro firmu Bobux a jeho hloubka je dostatečná pro podmínky jarního či podzimního období.


Vzhledem k nízkému rozepínání zipu na vnitřní straně a pružnému dílu na straně zevní, se bota velmi dobře obouvá, z vnitřní strany krytý zip nezadrhává o ponožky či jiné části oděvu při zapínání. Botička je relativně velmi lehká a dobře drží i na užší noze.


Vzhledem k použitému materiálu svršku je nutné ji před vlivy počasí chránit nejen vhodnou impregnací, ale také kůži a švy vyživovat krémy či vosky. I přes pravidelné ošetřování obuvi je obecně hladká kůže v rukou (nebo spíše na nohou) dětí náchylná k odřeninám a poškození. Toto se u běžného živého školkového dítěte nejčastěji vyskytuje na špici a v oblasti paty. Boty trošku ztrácejí na estetičnosti, ale ne na funkci. Funkčně i designově je tato bota dalším zdařilým modelem mé oblíbené značky.

autor: Martin Vala