JAK JSEM NEOBUL SVÉ DĚTI (od: Martin Vala) Bobux Wave Navy

Bobux Wave Navy

Bobux Wave Navy

Je tu léto v plném proudu a máme dostatečně otestovány dětské sandálky Bobux.

Na první pohled jsou tyto sandálky spíše pro užší typ nohy. Svršek i stélka jsou zhotoveny z kůže a podešev je syntetická. Jako velmi pozitivní hodnotím, že mají nastavitelný pásek přes nárt i přes prsty. Užší nožičky bývají také nižší v oblasti nártu a přes prsty a proto je možnost nastavení délky pásku velmi dobrá varianta. Pásky jsou zapínány na suchý zip, a přestože jsou poměrně úzké, jsou suché zipy dostatečně dlouhé a dobře drží, nerozepínají se. Průchodky pro pásky jsou ocelové, takže nehrozí prasknutí jako u plastových. Pásky se u podešve paprskovitě rozšiřují, což velmi dobře vymezuje pozici nožičky na stélce a působí i jako ochrana chodidla před mechanickými vlivy.

V oblasti paty je uzavřený opatek, což není zrovna moje oblíbená varianta – raději mám otevřenou patu a nastavitelná pásek, ale musím uznat, že na druhou stranu je to pro děti pohodlné a bezpečné. Opatek hezky usměrňuje pozici paty na stélce a ta je opět chráněna před vnějšími vlivy. Uzavřený opatek ovšem neznamená fixaci kotníku, což je dobře. Je příjemně nízký a v oblasti Achillovy šlachy je anatomicky tvarovaný s měkkým lemem po celém obvodu.

Stélka je rovněž kožená a příjemná v kontaktu s chodidlem. Podešev je syntetická, medové barvy, spíše hladká s jemným prolisem ze spodní strany. Mohla by být tenčí a měkčí v ohybu, ale na druhou stranu má po celé délce stejnou tloušťku bez zbytečných podpatků či nerovností.

Celkově jsou sandálky velmi vkusné, dobře barevně kombinované, skvěle dílensky zpracované, ale hlavně funkční! Chůze v nich je stabilní a přirozená od prvního obutí.

 

autor: Martin Vala