JAK JSEM NEOBUL SVÉ DĚTI Camper Peu Red

Camper Peu Red

Camper Peu

Červené kožené Campery ve velikosti 28, neboli “pampery”, jak je nazývá jejich čtyřletý majitel, se letos na jaře zabydlely v našem botníku a vystřídaly dosavadní Bobux Blaze Tiger Flame o kterých jsem si myslel, že je málokterý model trumfne.

Capmer Peu Red, o kterých je tu řeč, jsou celokožené z jemné, lehce rastrované přírodní kůže, která je šitá nenápadnými stehy. Nit je v barvě modelu a nijak nenarušuje celkový jednobarevný ráz boty. Střih je jednoduchý, hladký a šněrování je řešeno plochou pruženkou bez zbytečných přesahů s uzly na koncích. Bota se nešněruje, nezapíná, pouze nazuje. Pro děti naprosto ideální řešení. Vnitřní výstelka je textilní, poze namáhaná místa a jazyk jsou podšity jemnou hladkou kůží. Vnitřní stélka je lehce profilovaná v okolí paty, ale bez výraznější podpory klenby či nežádoucího zvýšení podešve.

Podešev je v tomto případě medové barvy, matná s členitým dezénem charakteristickým pro modely Camper. Podešev lemuje botu ze všech stran a v oblasti paty, malíku a palce vystupuje o něco výš. Šití je pod úrovní povrchu lemu a tak je chráněno před poškozením. Příjemně měkká bota již před nošením po jejím nošení ještě více změkne nejen v ohybu, ale i v torzi.

Přestože je kůže celkem odolná, po čase se objevují odřeniny a škrábance ponejvíc na špici a je samozřejmé, že musí být pravidelně ošetřována krémem či voskem pro zachování svých vlastností.

Přestože to nebyl záměr, působí Camper Peu na dětech nečekaně elegantním dojmem. Jsem přesvědčen, že při splnění základní péče o tuto koženou botu si zachová dlouhou životnost a neztratí na svých vlastnostech.