JAK JSEM NEOBUL SVÉ DĚTI (od: Martin Vala) Jack & Lily My Mocs Hazel

Jack & Lily My Mocs Hazel

 Jack & Lily My Mocs Hazel

 Řada My Mocs patří mezi středně široký model vhodný pro “první chůzi”. Přestože jsou botky tedy velikostí spíše malé, jsou šité docela komplikovaně z více dílů. Bota je celokožená a veškeré díly jsou na krajích zahnuté dovnitř, což se projevuje výraznějšími švy. Kůže je spíše hladká či lehce rastrovaná, vnitřní výstelka z jemné kůže. Přestože je oblast špice zesílena bílou kůží, nemohu říct, že by se u začínajícího chodce při mnohá pádech a zakopnutích nějak výrazně špinila či odírala.

Šněrování je spíše estetickým prvkem a hlavní fixační díl je pásek na suchý zip v oblasti nártu. Bota proto velmi dobře sedí na noze a vzhledem k rozsahu zapínání je vhodná i pro vyšší nárt. Charakteristická a zajímavá je podešev. Vzhledem k tomu, že se jedná o obuv pro první chůzi, je podešev pryžová s výrazně vystupujícím dezénem tvaru příčných vlnek v průběhu celého chodidla a působí tuhým dojmem.

Je pravda, že je bota poněkud tužší, ale ne vinou podešve, ale členitého svršku s mnoha švy. Podešev je měkká, nesmýká se a při chůzi poskytuje dítěti stabilitu. Výhodou jsou skryté švy, které přestože jsou zespodu boty, jsou pod úrovní a tudíž chráněné před opotřebením. Přestože se jedná spíše o tužší botu, vzhledem ke svým vlastnostem, odolnosti a snadné údržbě lehce obhájí své místo mezi modely pro “první chůzi”.

autor: Martin Vala