JAK JSEM NEOBUL SVÉ DĚTI (od: Martin Vala) MyMayu Explorer Red

MyMayu Explorer Red

MyMayu Explorer Red

Úplně nevím, jak tyto botky zařadit, ale co se týče jejich využití, já mám jasno. Podzim a jaro jsou období, kdy si jistě najdou své uplatnění a já se s vámi rád podělím o jejich vlastnosti, které tomu nasvědčují.

Z propagace výrobce jistě víte, že jsou nepromokavé a dobře skladné, ale jejich hlavní přednost z fotek poznat není.

Jejich dílenské zpracování je na první pohled kvalitní, i když se jedná v podstatě o gumovou podešev kopírující hranu chodidla, která dále pokračuje jako nepromokavý návlek s upevněním na noze pomocí gumiček a brzdiček. Podešev je tenká, měkká s nenápadným vzorkem na spodní části a zcela bez jakékoli další vnitřní výstelky. Okraje boty jsou zaoblené, v přední části z větší části překrývá oblast špice a kryje prsty, v oblasti paty je nízká. Návlek je válcový, bez profilování, s prošitými tunýlky na gumičky. K podešvi je lepený dvojitě šitý.

Z mé vlastní zkušenosti by mohl být širší a proto při obouvání a hlavně přetažení přes nohavici kalhot to chce trošku cviku. Stažení gumičkou je vedeno přes nárt obloukem k patě a nad patní kostí kolmo k úvazu přes nárt. Tento systém zajišťuje pohodlné a efektivní upevnění boty na noze, ale myslím si, že lépe sedí spíše na masivnějším chodidle. Tento detail lze úspěšně vyřešit tlustší ponožkou, pokud je potřeba. Celkově bota působí spíše outdoorovým stylem. K botkám výrobce nabízí i profilované fleecové vložky pro použití v chladnějším počasí.

Konečně se dostáváme k podstatě geniality této obuvi.

Jak vyplývá z předchozího textu, boty nemají žádnou vnitřní výstelku a proto, jak nohu do boty obujete, tak se v ní bude cítit. V jarních teplých dnech, kdy je na krajích dne venku dost vlhko, stačí tenké punčocháče či ponožky. Na podzim, v sychravém a deštivém počasí, dítě oblékneme tepleji, s froté punčocháči či vlněnými ponožkami a můžeme vyrazit. Tímto se z bot Mymayu stává velmi univerzální a funkční obuv do nepohody, která snese nejen zátěž v terénů, ale díky kryté špici i dovádění na odrážedle. To vše při neustálém zachování minimální hmotnosti a maximální flexibility boty.

autor: Martin Vala