JAK JSEM NEOBUL SVÉ DĚTI (od: Martin Vala) Pathik Shoes papuče

Pathik Shoes papuče

Pathik Shoes – papučky do školky

Jak už jsem tu nedávno zmínil, drsné prostředí školských zařízení, je pro obuv zkouškou ohně. Děti tu nejsou pod dozorem rodičů a tak musíme tajně doufat ve vložené výchovné vzory a adekvátní návyky. Vzhledem k tvaru nohy syna (spíše užší) a konzervativnímu přístupu pedagogického sboru, bylo vhodné pořídit jako domácí obuv do školky papučky Pathik Shoes.

Po půlroce nošení, kdy jsou botky prakticky pět dnů v týdnu zatěžovány, mě překvapila jejich houževnatost i jejich funkční vlastnosti, které si po celou dobu udržely.

Na první pohled obyčejná plátěná botka s jednoduchým střihem bez zbytečných dílů a prošívání. Přes nárt ji fixuje jeden plátěný řemínek na suchý zip, a byť je tento již po půlroce nošení znečištěný, je ale stále funkční! V oblasti paty je patrná výztuha – opatek, nízký, decentní, ale stále si zachoval tvar. Podešev je po celé délce boty stejně vysoká, tenoučká a ke spodní části pouze lepená, což se ale jeví jako zcela dostačující. Za celou dobu používání nebyla opravována a dosud se nikde neodlepuje, nikde neplandá, netrhá se. Podešev má velmi jemnou strukturu, která se v místech nejvyššího tlaku a tření setřela. Na základě tohoto lze dobře posoudit symetrické rovnoměrné opotřebení obuvi a případně odhalit nesprávný stereotyp chůze. V tomto předškolním věku, je to častá a hlavně docela dobře odstranitelná vada ve vývoji chůze.

Závěrem bych shrnul hlavní klady, které na tomto modelu vidím. Obuví lehkou, měkkou a bez nevhodného tvarování jsme splnili i požadavky personálu školky. Půl roku už je na hranici, kdy ještě dítěti nejsou botky malé na délku a po tuto dobu si zachovaly veškeré mechanické vlastnosti a dokonce i důstojný vzhled. Jsem s nimi v našem případě příjemně potěšen a spokojen.

autor: Martin Vala