Rady do nepohody Péče o boty

Péče o boty

S blížícími se chladnými a deštivými dny by bylo dobré připravit i své botky na toto období a zopakovat si základní kroky pro údržbu a péči.

1) pokud se vašemu dítku podaří botky řádně prozkoušet v blátě, není na čištění nic lepšího než mýdlo na kůži od firmy Pedag.

Na drobnější nečistoty pak stačí pěna, např. od Collonilu, která obsahuje i čistící houbičku a je na všechny druhy materiálů.

2) poté, co jsou botky krásně čisté, je potřeba dodat hladké kůži také výživu.

Tu můžeme aplikovat pomocí včelího balzámu, krému nebo kondicionéru. Nám se osvědčil včelí balzám od Seaxu, skvělý organický krém od Collonilu nebo vyživující kondicionér od Pedagu. Všechny jsou přírodní a krásně voní, takže promazávání bot se může stát příjemnou prací.

3) Posledním a důležitým krokem je impregnace botek proti vlhkosti. Zde se nabízí široká škála možností, od univerzálních sprejů s karbonem, nanovláknem nebo jejich kombinací, přes speciální spreje na konkrétní materiály – např. na oblíbený velur a nubuk můžeme použít sprej, který zároveň oživí barvu vlasu, na materiály se třpytkami nebo metalízou je ideální sprej Perfekt finish od Pedagu, na hladkou kůži můžeme použít sprej s UV ochranou nebo impregnaci s výživou: tuto nebo tuto. Impregnovat doporučujeme též gumáky, aby guma časem nezteřela a nepraskala, k tomuto skvěle poslouží tento přípravek.

Pokud botky nejsou po venkovních aktivitách ještě dostatečně vyschlé, ale je potřeba je již rychle před dalším dobrodružstvím naimpregnovat, můžeme doporučit pěnu Protector foam, která se dá aplikovat již na mokré boty.

 

Přejeme vám krásné nadcházející období a ať jsou nožky stále v suchu!