JAK JSEM NEOBUL SVÉ DĚTI ZeaZoo Yeti Black Sheepskin

ZeaZoo Yeti Black Sheepskin

ZeaZoo Yeti

Když mi chlapec odrostl z BOGSů a bylo potřeba vybrat novou obuv, zjistilo se, že letos vzhledem k pravidelné předškolní docházce máme mnohem více požadavků na funkční vlastnosti boty. Ve školce, při pobytu na zahradě už nemáme syna pod kontrolou a tudíž je více než předtím potřeba pořídit obuv nejen teplou, ale zároveň odolnou vnější vlhkosti a vůbec veškerým nelítostným podmínkám, které skýtá hřiště ve školce.

Dlouho jsem pokukoval po zimních modelech značky ZeaZoo a nakonec jsme je po vyzkoušení pořídili.

Syn je zdatný chodec, čtyřletý běhavec a se zapínáním na suchý zip nemá problémy. Na estetickém zapnutí obou pásků mu nesejde, ale i přes to bota dobře drží a nevyzouvá se. Je nutno říct, že má v přední části sice širší, ale celkově spíš plochou nohu a i přes to boty sedí perfektně.

Bota ZeaZoo působí na první pohled fortelným až surovým dojmem zpracování, jednobarevný celokožený svršek je ve špici lemovaný, řasený a šitý hrubými stehy. Podešev je nenápadná, po celé délce stejně vysoká, kvalitně přišitá ke svršku a ve špici i patě mírně vytažena nad úroveň. Povrch kůže nedokáži zcela správně popsat, není hrubě broušená, ale ani ne hladká, lesklá. Tak něco mezi. Bez impregnace je smáčivá. Městský provoz se na ni podepisuje „mapami“ soli a jiných příměsí, které se používají k ošetření komunikací, ale lze dobře omýt a v kombinaci s dobrou výživou kůže krémem s příměsí včelího vosku, je bota velmi odolná. Velmi podstatné jsou už zmiňované vlastnosti teplo/odolnost vnější vlhkosti. Díky vnitřní vrstvě ovčího rouna, které pokrývá zevnitř jak plochu svršku tak stélku, je výborným tepelně izolačním materiálem. S očekáváním zcela promočeného vnitřku a elektrickými vysoušeči v ruce jsem byl velmi mile překvapen, po opravdu vydatném divokém bobování, že boty byly uvnitř zcela suché! Nemalou měrou tomu jistě přispěl i vysoko přišitý jazyk, který dobře brání padání sněhu či nečistot do bot.

S botami jsem velmi spokojen a letos vzhledem k tuhé zimě se dá opravdu hovořit o dobrých zátěžových podmínkách pro jejich testování.